Biblioteka SP - O nas

Nasza biblioteka jest otwarta dla wszystkich!

Chętnie widzimy wszystkich czytelników,
którzy chcą wybierać i wypożyczać książki,
uśmiechać się, czytać czasopisma, mieć,
przeglądać ciekawe książki,
pomysły odrabiać zadania. Nie stawiamy stopni,
ani też nie wolno nie zmuszać do niczego.
W każdej chwili nauczyciele bibliotekarze
run radą pomocą, nie tylko w wybór książek…

Biblioteka aktywnie w życiu szkoły poprzez:
- imprezy biblioteczne
- konkursy plastyczne, literackie
- kiermasze nowości wydawnicze
Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Nauczyciele bibliotekarze

NASZE ZBIORY

Oferujemy naszym czytelnikom:

• ok . 14 tys . książki  (literatura piękna, popularnonaukowa,
  • lektury,
  • ok.  220  wydawnictw multimedialnych  (kasety video, taśmy magnetofonowe, płyty CD, DVD)
  • dokumenty wewnątrzszkolne
  • czasopisma pedagogiczne
  • czasopisma dla dzieci i młodzieży

Istotną część księgozbioru księgozbiór  podręczny  udostępany czytelnikom na miejscu w czytelni,
Są to encyklopedie z różnych dziedzin, leksykony, słowniki, albumy, przewodniki, i inne pozycje popularnonaukowe.

Zbiory biblioteczne sklasyfikowane zostały według UKD (Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej).
Czytelnicy
mogą korzystać z katalogu alfabetycznego,  katalogu rzeczowego, katalogu przedmiotowego kaset video, taśm magnetofonowych i płyt CD oraz  katalogu zawartości czasopism i kartoteki zagadnieniowej.

MULTIMEDIALNE CENTRUM INFORMACJI

Dzięki środkom z  Europejskiego Funduszu Społecznego od września 2006r. w naszej bibliotece funkcjonuje Multimedialne Centrum Informacji. Dysponujemy 4 stanowiskami komputerowymi z dostępem do Internetu.

MCI służy głównie celom edukacyjnym, rozwijaniu zainteresowań pogłębianiu i poszerzaniu wiedzy. Mogą z niego korzystać uczniowie, nauczyciele w godzinach pracy biblioteki.

Zgodnie z regulaminem korzystania ze stanowisk w ICIM  użytkownicy mogą wyszukiwać potrzebne informacje, materiały w multimedialnych programach edukacyjnych, jak również w zasobach internetowych. Istnieje również możliwość skorzystania ze skanera czy drukarki.

KOŁO MIŁOŚNIKÓW BIBLIOTEKI

"Koło  Miłośników Biblioteki" powstało w październiku 2006r.   Należą do niego uczniowie z klas III – VI. W czasie  zajęć uczniowie między innymi :

• kontynuują tworzenie katalogu obrazkowego lektur klas I-III oraz najciekawszych książek z literatury dziecięcej,
  • wykonują zakładki do książek,
  • promują czytelnictwo za pośrednictwem gazetek i plakatów.
  • noc przy konserwacji księgozbioru.

Regulamin „Koła Miłośników Biblioteki”

1. Czy Koła Miłośników Biblioteki krytyczne klas IV-VI oraz inne kanały.

2. Zajęcia odbywają się raz w okresie.

3. Uczestnik koła powinien być model kulturalnego zachowania się w bibliotece.

4. Miłośnik Biblioteki powinien dużo czytać i zachęcać do czytania koleżanki i kontroli.

5.Uczniowie biorący udział w udział w pracach łupy nagrodzeni.